Hotel Planeta - Ustronie Morskie

  • Z-zewnatrz1
  • Z-zewnatrz3
  • Lampa-lozko1

Jesteś tutaj:


Medycyna estetyczna

Opis zabiegów gabinetu dermatologii i medycyny estetycznej "Medical Beauty"

Mezoterapia w odmładzaniu skóry

Mezoterapię stosuje się profilaktycznie w celu zmniejszenia objawów starzenia się skóry takich jak zmarszczki, zwiotczenie i ścieńczenie skóry. Stosowanie jej można łączyć z innymi zabiegami estetycznymi. Odpowiednie preparaty stosowane są do zabiegów mezoterapii skóry twarzy, szyi i dekoltu, rąk i pozostałych części ciała. Mieszanina wielu substancji rewitalizujących i regenerujących (takich jak: kwas hialuronowy, krzemionka organiczna i kompleksy multiwitaminowe, które stymulują metabolizm komórek, zwiększają produkcję kolagenu i elastyny) poprawiają stan skóry. Po serii zabiegów mezoterapii skóra wygląda znacznie lepiej, drobne zmarszczki znikają całkowicie, głębsze ulegają spłyceniu. Widoczna jest także poprawa napięcia i jędrności skóry.

cennik zabiegów mezoterapii

Botox

Wyraz twarzy jest wypadkową działania bodźców wysyłanych przez mózg do komórek mięśniowych. Toksyna botulinowa blokuje przechodzenie bodźców z nerwów do drobnych mięśni twarzy związanych z liniami wyrazu twarzy. Zapobiega skurczowi tych mięsni a jednocześnie marszczeniu i fałdowaniu się skóry prowadząc do rozluźnienia mięśnia i znajdującej się nad nim skóry. Przywrócenie funkcji zakończeń nerwowo mięśniowych zachodzi po około 4-6 miesiącach z czym wiąże się efekt działania toksyny. Toksyna działa jedynie w obrębi mięśni do których została wstrzyknięta, podczas gdy pozostałe mięśnie funkcjonują jak dotychczas. W efekcie wyraz twarzy nie zmienia się, natomiast znikają zmarszczki. Następstwem leczenia nie jest zamrożenie mimiki twarzy.

cennik zabiegów botox

Wypełniacze (kwas hialuronowy)

Kwas hialuronowy jest preparatem przeznaczonym do korekcji zmarszczek oraz modelowania ust i twarzy. Preparat używany do zabiegu to syntetyczny, specjalnie stabilizowany kwas hialuronowy, który wypełnia zmarszczkę i nie ulega od razu rozkładowi, ale utrzymuje się w niej dłuższy czas. Kwas hialuronowy jest bezpieczny, ponieważ jest również naturalnym składnikiem skóry. Preparat dostępny jest w różnych gęstościach i różnych producentów: (Fortelis, Princess, Juvederm, Surgiderm, Esthelis). Gęstość dobierana jest w zależności od potrzeb: przywrócenie objętości twarzy, wypełnienie fałdów nosowo-wargowych, zmarszczek na czole(międzybrwiowych i poziomych), wokół ust, oczu, płatków uszu.

cennik zabiegów kwas hialuronowy

Lipoliza

Lipoliza nie jest metodą odchudzania, ale modelowania sylwetki. Leczeniu mogą być poddane rejony twarzy (podbródek), okolice brzucha, bioder, pośladków, ud jak również ramion i karku, oraz okolice pleców. Obecnie metoda lipolizy nieinwazyjnej, opiera się na podskórnym podaniu preparatu fosfatydylocholiny (naturalny składnik pozyskiwany z ziaren soi ) likwidującego nagromadzony miejscowo tłuszcz. Najczęściej konieczne jest wykonanie od 2 do 4 zabiegów z przerwą między zabiegami ok 2-3 tygodni, następne co 4-5 tygodni.

cennik zabiegów lipolizy

Peeling

Można przeprowadzić metodą mechaniczną (mikrodermabrazja), fizyczną lub chemiczną. Działanie peelingów polega na celowym uszkodzeniu powierzchownych warstw skóry poprzez ich złuszczanie, co prowadzi do regeneracji tkanek. Wskazaniami do zastosowania peelingów są również blizenki, przebarwienia pozapalne powstałe wskutek trądziku, sucha skóra, łojotokowa z rozszerzonymi porami, rozstępy na skórze. W zależności od potrzeb pacjenta, lekarz w trakcie konsultacji dobiera odpowiedni rodzaj peelingu medycznego, ustala cały cykl zabiegów oraz program kondycjonowania skóry przed i po peelingach. Po zastosowaniu tych substancji dochodzi do złuszczenia, czyli oddzielenia się warstwy naskórka, w których widoczne były zmiany. Pobudzone fibroblasty syntetyzują kolagen, elastynę, glikozaminoglikany. Efektem tych zabiegów jest zdrowsza, odmłodzona skóra.

cennik zabiegów peelingu

Zobacz pełny cennik zabiegów

^ do góry ^

2009 - 2023 © Ośrodek Planeta Ustronie Morskie
ul. Wojska Polskiego 14b, 78-111 Ustronie Morskie